Степан Гавриш
в интернет-пространстве:

«Попытки принять закон вне Конституции являются провокационными и спекулятивными»: Гавриш прокомментировал скандальный закон об увольнении министров

13.07.2020

Учитывая то, что у Зеленского есть абсолютно все необходимые инструменты, он имеет монобольшинство, имеет партию, которая позакоалиционно и однопартийной формирует правительство и руководит государственной политикой, то подобные попытки принять закон вне Конституции являются провокационными и спекулятивными, а также опасными с точки зрения полной деформации сдерживания противовеса.

Антикорупційні органи готувались до слідчих дій щодо багатьох топ-корупціонерів, – Гавриш

18.10.2019

Сьогоднішнє затримання НАБУ Олега Гладковського та клопотання ГПУ щодо притягнення до відповідальності Ярослава Дубневича свідчить: антикорупційні органи готувались до слідчих дій щодо багатьох топ-корупціонерів.

Степан Гавриш подарував свою «Галицьку сагу» Рожнятівській бібліотеці

11.10.2018

«Для подорожі у забуту Галичину від автора», – так написав у своєму автографі автор книги «Галицька сага» Степан Гавриш, яку він подарував Рожнятівській районній бібліотеці при зустрічі з директором, заслуженим працівником культури України Марією Рибчак на Міжнародному книжковому «Форумі видавців у Львові», який проходив цьогоріч з 19 до 23 вересня.

У Києві презентували книгу Степана Гавриша «Галицька сага (Між Габсбургами і Московією)»

11.09.2018

Автор пропонує читачу здійснити захоплюючу мандрівку від історії Габсбургів до сучасності. Київ. 10 вересня. УНІАН. У Києві презентували книгу «Галицька сага (Між Габсбургами і Московією)», яка розповідає про історію Галичини та феномен формування української державності.

Гавриш написав книгу "Галицька сага (між Габсбургами та Московією)"

10.09.2018

У Києві відбулася презентація книги колишнього народного депутата України Степана Гавриша "Галицька Сага (Між Габсбургами та Московією)".

Кремль зосередиться на проведенні виборів Президента України?

31.05.2018

Які нові виклики постають перед Україною після четвертого «пришестя» Путіна? З цього приводу розмірковує директор Інституту політичної кризи Степан Гавриш у публікації «Експансія «Безсмертного полку» на сайті «Лівого берега». Він припускає, що Путін незабаром сконцентрує свої зусилля на приведенні до влади в Україні своєї людини під час президентських виборів.

Киев признал потерю союзников в ЕС с «достаточно горячими голосами»

31.05.2018

Страны Восточной Европы перестали быть союзниками Украины.

4 канал
14.04.2021

Дорогі друзі!

Щойно вийшла із друку моя книга: «Галицька Сага» (Між Габсбургами і Московією). З малюнками – витонченою графікою – талановитого театрального художника, режисера і постановника Сергія Маслобойщикова. Людина – дивосвіт. Сюжети його образів відкривають в книзі іншу, заховану між авторськими історіями еволюцію подій, драм і піднесень, народження і смерті, кохання і зрад.

Коли писав історію галичан, не думав, що вона така довга, промовиста і захоплююча. Бо я й сам галичанин. Можливо й тому, генетичні дзвони збуджували мій розум і підсвідомість на пошуки галицьких характерів, сцен побутового й історичного життя, випробувань, змагань і частіше суворої долі, яка норовила тримати їх на колінах. Я бачу їх справжніми українцями, з глибокою самокультурою і спільними з полтавчанами, харків’янами, киянами, древлянами, полянами, уличами, кривичами, бужанами, дреговичами, радимичами, в’ятичами і сіверянами. Вони, галичани, є серцем української державності, яке живить мозок Київщини і силу українського сходу. Разом із іншими частинами тіла країни одного з найдревніших європейських етносів.

Все це змальовано через мої дитячі очі і пам'ять пращурів в живих галицьких постатях. Їх дуже багато. Вони тримаються за руки між епохами і тінями ідуть за нами. Вони розмовляють, посилають нам знаки, кудись тягнуть за нові вишиванки, безслізно плачуть над окопами Донбасу. В книзі вони живі, щасливі і не дуже, б’ються до нестями, гинуть і народжуються, кохаються щасливі, будують фахверкові хати, сваряться з коровою і півнем, по неділях п’ють горілку в корчмі.

Млин часу. Життя по колу. Здається – це вже все було. Але все повторюється в нових обличчях, постатях, бідних здобутках і тяжких втратах. Завіса то відкривається то закривається. Приходять нові актори. Вони виголошують палкі промови. Глядачі хочуть піти, але щось змушує їх залишитись і додивитись останні сцени життя. Але вони не закінчуються.

Книга сповнена, як мені здається, життєвого оптимізму і віри в галицький люд, який був двигуном трьох революційних Майданів, який ледве не домовився із цісарем про широку національну галицьку автономію від поляків. Тоді галичани були локомотивом широкого європейського діалогу про українську державність, показово перучи свої онуччі у фонтані навпроти австро-угорського парламенту Рейхсрату.

Тепер ви зможете, прочитавши «Галицьку Сагу», теж продовжити дискусію про українську державність, яка занепадає, про місце українського народу в нинішньому і майбутньому світах, й про кожного з нас – українця, що живе в історичному стресі вже тисячоліття на своїй обітованій землі від Карпат до Чорного моря, від Дунаю через Сіверський Донець і Дніпро та Буг до Дністра і Тиси.

Якщо підтримаєте, то виставимо в Інтернет електронний варіант книги, дещо пізніше, коли автор проведе презентацію книги.

Степан Гавриш

Мы пытаемся обвинить в нынешних проблемах украинского развития прошлую власть. Забудьте о ней, ее уже не существует. Мы прошли этот путь. Это был путь проб и ошибок. Мы должны принять эти ошибки во внимание, взять из прошлого лучшее – и строить будущее».

Степан Гавриш

Давид зверху Голіафа

Нічого не буває нового у безкінечній течії ріки часу. Слабкий планує побити сильного. Як єврейський пастух Давид поцілив камінцем у саме тім`ячко Голіафу, а потім спокійно відрізав непритомному, його ж мечем, голову. На відміну від президента Зеленського перед тим, захищаючи батькових кіз та овець, він розбирався з левами і ведмедями. Наш лідер хоробро тролив владу і відчайдушно збиткувався над її спадковими вадами. Правда, камінець в нього один є – мир, яким він намагається поцілити у якесь слабке місце імперії і філософську голову Владіміра Путіна, який з невідомою метою копається особисто в історичних архівах і все частіше виступає архітектором культурно-естетичної і моральної основи російської «цивілізації».

Трансформація

Перехід в нову форму президента Зеленського? Неясно. Нам ще прийдеться оцінити зміну його світоглядності, свідомості державного лідера, мотивації нових рішень, віри в те, що він робить. Як вищої цінності. Його антропогенез. Що трапилось із нерішучим, непослідовним, в розмитому образі Голобородька, у дивному двохрічному екзилі Володимиром шостим? Що або хто зламали механізми психорозумної трансформації інтелекту шоумена, якого журналіст Бутусов з пієтетом назвав «очевидним державним діячем»? Чи подолав особисту кризу переходу зі сцени ярмаркового жанру у високу політику Володимир Олександрович?

Приниження Європи

Об`єднана Європа найбільше прагне не допустити, не створити причин, уникнути фатальних випадковостей нової масштабної війни на континенті. В умовах культурного та економічного процвітання, мейнстріму прогресу, інноваційних проривів, безпекової стабільності, постійного розвитку політичного плюралізму та ідей ліберальної демократії.

Затемнення

Темна сила Москви нависла над світом. Не вперше. Новий сталінізм. Абсурдним і диким вироком Навальному вона вкотре перетнула червону лінію неповернення. Розсипалась ілюзія російської правової держави і, навіть, примітивних балансів між владою і суспільством. В одну мить у країні була встановлена жорстока і непоступлива диктатура. Неосамодержця, царя, месії та ікони. Між зриванням висунутих над загальним полем колосків і спалюванням ворогів у мідному бику.
Все статьи »

Гавриш про напад на Сивохо: силові дії приведуть до радикального протистояння

Президент може посіяти зерна внутрішнього примирення в ситуації з конфліктом, який стався сьогодні під час презентації Національної платформи примирення і єдності. Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі «ЕХО Києва» політик, доктор юридичних наук, професор Степан Гавриш.

У Зеленського немає наступальної стратегії, – Гавриш про зустріч у Парижі

"Будь-яких серйозних аргументів, з якими Зеленський міг би виступити перед Путіним, немає"
У Парижі в України є друзі, але немає союзників, тож говорити про будь-яку перспективу, що учасники нормандської зустрічі зосередяться на проблемах України, важко.
Про це під час Марафону миру в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України III, IV скликань Степан Гавриш.

Что бы ни было Украина будет поддерживать суверенитет Азербайджана. Media.Az беседует со Степаном Гавришем

Media.Az побеседовала с одним из авторитетных политиков Украины, народным депутатом III и IV созывов, доктором юридических наук, профессором, академиком Академии правовых наук Украины, бывшим первым заместителем секретаря Совета национальной безопасности и обороны Украины Степаном Гавришем.
Все интервью »