Степан Гавриш
в интернет-пространстве:

«Попытки принять закон вне Конституции являются провокационными и спекулятивными»: Гавриш прокомментировал скандальный закон об увольнении министров

13.07.2020

Учитывая то, что у Зеленского есть абсолютно все необходимые инструменты, он имеет монобольшинство, имеет партию, которая позакоалиционно и однопартийной формирует правительство и руководит государственной политикой, то подобные попытки принять закон вне Конституции являются провокационными и спекулятивными, а также опасными с точки зрения полной деформации сдерживания противовеса.

Антикорупційні органи готувались до слідчих дій щодо багатьох топ-корупціонерів, – Гавриш

18.10.2019

Сьогоднішнє затримання НАБУ Олега Гладковського та клопотання ГПУ щодо притягнення до відповідальності Ярослава Дубневича свідчить: антикорупційні органи готувались до слідчих дій щодо багатьох топ-корупціонерів.

Степан Гавриш подарував свою «Галицьку сагу» Рожнятівській бібліотеці

11.10.2018

«Для подорожі у забуту Галичину від автора», – так написав у своєму автографі автор книги «Галицька сага» Степан Гавриш, яку він подарував Рожнятівській районній бібліотеці при зустрічі з директором, заслуженим працівником культури України Марією Рибчак на Міжнародному книжковому «Форумі видавців у Львові», який проходив цьогоріч з 19 до 23 вересня.

У Києві презентували книгу Степана Гавриша «Галицька сага (Між Габсбургами і Московією)»

11.09.2018

Автор пропонує читачу здійснити захоплюючу мандрівку від історії Габсбургів до сучасності. Київ. 10 вересня. УНІАН. У Києві презентували книгу «Галицька сага (Між Габсбургами і Московією)», яка розповідає про історію Галичини та феномен формування української державності.

Гавриш написав книгу "Галицька сага (між Габсбургами та Московією)"

10.09.2018

У Києві відбулася презентація книги колишнього народного депутата України Степана Гавриша "Галицька Сага (Між Габсбургами та Московією)".

Кремль зосередиться на проведенні виборів Президента України?

31.05.2018

Які нові виклики постають перед Україною після четвертого «пришестя» Путіна? З цього приводу розмірковує директор Інституту політичної кризи Степан Гавриш у публікації «Експансія «Безсмертного полку» на сайті «Лівого берега». Він припускає, що Путін незабаром сконцентрує свої зусилля на приведенні до влади в Україні своєї людини під час президентських виборів.

Киев признал потерю союзников в ЕС с «достаточно горячими голосами»

31.05.2018

Страны Восточной Европы перестали быть союзниками Украины.

Дорогі друзі!

Щойно вийшла із друку моя книга: «Галицька Сага» (Між Габсбургами і Московією). З малюнками – витонченою графікою – талановитого театрального художника, режисера і постановника Сергія Маслобойщикова. Людина – дивосвіт. Сюжети його образів відкривають в книзі іншу, заховану між авторськими історіями еволюцію подій, драм і піднесень, народження і смерті, кохання і зрад.

Коли писав історію галичан, не думав, що вона така довга, промовиста і захоплююча. Бо я й сам галичанин. Можливо й тому, генетичні дзвони збуджували мій розум і підсвідомість на пошуки галицьких характерів, сцен побутового й історичного життя, випробувань, змагань і частіше суворої долі, яка норовила тримати їх на колінах. Я бачу їх справжніми українцями, з глибокою самокультурою і спільними з полтавчанами, харків’янами, киянами, древлянами, полянами, уличами, кривичами, бужанами, дреговичами, радимичами, в’ятичами і сіверянами. Вони, галичани, є серцем української державності, яке живить мозок Київщини і силу українського сходу. Разом із іншими частинами тіла країни одного з найдревніших європейських етносів.

Все це змальовано через мої дитячі очі і пам'ять пращурів в живих галицьких постатях. Їх дуже багато. Вони тримаються за руки між епохами і тінями ідуть за нами. Вони розмовляють, посилають нам знаки, кудись тягнуть за нові вишиванки, безслізно плачуть над окопами Донбасу. В книзі вони живі, щасливі і не дуже, б’ються до нестями, гинуть і народжуються, кохаються щасливі, будують фахверкові хати, сваряться з коровою і півнем, по неділях п’ють горілку в корчмі.

Млин часу. Життя по колу. Здається – це вже все було. Але все повторюється в нових обличчях, постатях, бідних здобутках і тяжких втратах. Завіса то відкривається то закривається. Приходять нові актори. Вони виголошують палкі промови. Глядачі хочуть піти, але щось змушує їх залишитись і додивитись останні сцени життя. Але вони не закінчуються.

Книга сповнена, як мені здається, життєвого оптимізму і віри в галицький люд, який був двигуном трьох революційних Майданів, який ледве не домовився із цісарем про широку національну галицьку автономію від поляків. Тоді галичани були локомотивом широкого європейського діалогу про українську державність, показово перучи свої онуччі у фонтані навпроти австро-угорського парламенту Рейхсрату.

Тепер ви зможете, прочитавши «Галицьку Сагу», теж продовжити дискусію про українську державність, яка занепадає, про місце українського народу в нинішньому і майбутньому світах, й про кожного з нас – українця, що живе в історичному стресі вже тисячоліття на своїй обітованій землі від Карпат до Чорного моря, від Дунаю через Сіверський Донець і Дніпро та Буг до Дністра і Тиси.

Якщо підтримаєте, то виставимо в Інтернет електронний варіант книги, дещо пізніше, коли автор проведе презентацію книги.

Степан Гавриш

Мы пытаемся обвинить в нынешних проблемах украинского развития прошлую власть. Забудьте о ней, ее уже не существует. Мы прошли этот путь. Это был путь проб и ошибок. Мы должны принять эти ошибки во внимание, взять из прошлого лучшее – и строить будущее».

Степан Гавриш

Смертельний «Омікрон» Кремля. Буде війна з Росією чи ні?

Агресивна мутація вірусу «Ковід-19» у хворої СНІДом південної африканки в новий штам привела до всезагальної параної та обвалу всіх фондових ринків. Мікроскопічний вірус, охрещений в честь грецької букви «Омікроном», з гострими шипами, як у морської міни, для проникнення в клітину людини, лякає світ. До тотальної істерики. На противагу, чи не щоденним, заявам Держдепу США про фатальну можливість грядучої масштабної війни Путіна проти України. Скупчення російських військ по всій довжині кордонів з українською державою, перенасичених як мінімум чотирма арміями, одна з яких 1-а танкова гвардійська, з важкою наступальною технікою, штурмовою та бомбардувальною авіацією, «Іскандерами» всіх модифікацій перейшло в нову фазу неоголошених бойових навчань. У безпосередній близькості до суверенних українських земель. В їх розвитку із полігонів в Єльні, Погоново, кримського Опуку сучасні штурмові групи з важким озброєнням будуть безпосередньо переведені в майбутню, безпосередньо контактну, фронтову зону.

Рощеплення

Таліби –  Forever. Їх стрімке торнадо вдарило по всьому Афганістану, залишивши під контролем уряду всього 15-20% території. Кандагар, де 30 студентів створили Талібан, ось-ось впаде. На черзі Кабул. У 2014 ІДІЛ в Іраку намагався захопити Багдад. Врятували його не американці, французи чи німці. Іран, Сирія, «сауди», разом з курдами, не допустили створення Халіфату в центрі імамітів, захищаючих могилу наступника пророка Мухамеда Алі ібн Абуталіба. З генетичного дерева Адама-Ноя-Авраама (Нуха-Ібрахіма). Захистити Кабул нікому.

Женевське танго

Джозеф Робінетт Байден-молодший несподівано запросив до геополітичного танго Владіміра Путіна. Краще би на бойовий гопак. І впевнено збирається вести в цьому гібридному кандомбе. Путін, аби не займати підозріле місце дами, довго комизився і не висловлював згоди. Він вже танцював з Клінтоном, Бушем-молодшим й Обамою типу, ковбоями. І впевнений, що вів саме він, бо, поглинуті музикою, наївні американські президенти весь час гіпнотично перезавантажували відносини з Росією, підписуючи для цього розлогі комюніке. Про спільне рожеве майбутнє. Від Лісабона до Владивостока. І дальше. Тому ВВП хоче спільної заяви із Байденом. Над нею вперто працюють з обох сторін. У глибоко секретному режимі. Як мінімум, це вирівняє танець і розв`яже Путіну руки змінити ритм. На більш знайомі йому мазурку чи польку. Музику євро-концерту, в якому він, час від часу, диригує. Бо вальс із очільницею МЗС Австрії Каріною Кнайсель, нині одну з директорів «Роснефти» разом із канцлером Шрьодером, привів до її вербовки. Як із Лукашенком. На президентській яхті. Коли останній європейський диктатор, ледве не на одній нозі, стрибав навколо російського царя, який повільно рухався у власному ритмі. На лявониху це також не котить.

Не системний

Звіт президента Зеленського за дворічне національне лідерство не став ані цікавим, ані резонансним. Його креативна група геть видохлась, а просунутих спічрайтерів на Банковій так і не знайшли. Тому, 50 відтінків сірого час від часу вибухали лише фонтанами емоцій і дратівливих пояснень. Були ще й мрії, чесний романтизм традиційного обивателя і плани дотрощити систему попередників. Велетенська «Мрія» разом із недобудованим, без крил, літаком для армії. Гротеск сатира. Зрозуміло, що виставити в ангарі прототип найбільш нищівної «Сатани» страшнувато і можливо недоречно. Але, розмістити за спиною у Володимира Зеленського якийсь Циклон, Зеніт або Антарес, разом із РСЗВ сімейства Тайфунів чи макет ЗРС «Кільчень» стало би реальною сенсацією. У світоглядному вибуху Володимира Олександровича. Поряд із танком Т-84У «Оплот» разом із підкаліберними БЧ на збідненому урані, як рішуча дипломатія м`якої сили стримування і ключовий акцент на стратегії захисту української державності. Сила в обмін на мир.
Все статьи »

Гавриш про напад на Сивохо: силові дії приведуть до радикального протистояння

Президент може посіяти зерна внутрішнього примирення в ситуації з конфліктом, який стався сьогодні під час презентації Національної платформи примирення і єдності. Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі «ЕХО Києва» політик, доктор юридичних наук, професор Степан Гавриш.

У Зеленського немає наступальної стратегії, – Гавриш про зустріч у Парижі

"Будь-яких серйозних аргументів, з якими Зеленський міг би виступити перед Путіним, немає"
У Парижі в України є друзі, але немає союзників, тож говорити про будь-яку перспективу, що учасники нормандської зустрічі зосередяться на проблемах України, важко.
Про це під час Марафону миру в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України III, IV скликань Степан Гавриш.

Что бы ни было Украина будет поддерживать суверенитет Азербайджана. Media.Az беседует со Степаном Гавришем

Media.Az побеседовала с одним из авторитетных политиков Украины, народным депутатом III и IV созывов, доктором юридических наук, профессором, академиком Академии правовых наук Украины, бывшим первым заместителем секретаря Совета национальной безопасности и обороны Украины Степаном Гавришем.
Все интервью »