Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Вічний конституційний тупик

13.06.2019

В Україні Конституція традиційно, і все частіше, використовується як інструмент маніпуляції управління державою та боротьби за владу. Остання схильна, швидше, до узурпації чи закумуфльованої авторитарності, ніж управління розвитком держави в інтересах виборців. Перетікання влади, попри спроби це обмежити Конституцією і Майданами, до Банкової, в особисту адміністрацію президента, найбільше викривлює саму ідею плюралістичної демократії і створює безкінечні конфлікти в середині влади. Із суспільством і союзницькими демократичними системами. Тому, за станом демократії Україна лише на 84 місці в світі і 17, разом з Грузією і Молдовією, в Східній Європі. Вона «гібридний режим». Недалеко від авторитарного. »

Українська стратегема. Бін фа

13.06.2019

Спроба президента Зеленського зіграти в геостратегічний КВН із президентом Путіним провалилася – він так і не вийшов на сцену для конкурсу капітанів-президентів. Спіткнувшись на старті на креативну розтяжку колишнього актора-пересмішника, він різко почав нарощувати на нього тиск: жорстке енергетичне ембарго, паспортизація ОРДЛО, нарощування обстрілів ЗСУ важкою артою і зростання жертв. Повна ігнорація, як в Мінську, так і в Москві, спроб розпочати новий мирний діалог. Владімір Путін занурився в українську виборчу кампанію. Як бенефіціар російських партій-блоків, що скористались слабкістю нової влади, готуються до реваншу в новообраній ВРУ. Ситуація навколо України цьому, як ніколи, сприяє. »

Тіні предків над Зе

05.06.2019

Порошенко продовжує тримати контроль над внутрішньо – і зовнішньо-політичною повістками »

Народний фронт Петра Порошенка

17.05.2019

Не можна вийти з будинку, якого немає
Вірнопіддані соратники Порошенка і люди Яценюка заявили про вихід із віртуальної коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді. Патетично маніпулюючи інтересами держави і б`ючи чолом новообраному президенту. Лицедійство зашкалює. Хоча, звичне для нашої дійсності фарисейство. Не можна вийти з будинку, якого немає. Не можна поділитися хлібом, який вже з`їли. Не можна вийти з коаліції, якої немає з лютого 2016 року. 43 місяці Нарфронт купався в теплому корупційному болоті і активно боровся за його власника – ще чинного главу держави. Тепер, за традицією, він намагається зберегти, хоча би нетривало, можливість дозбирати врожай з цього химерного клептократичного саду.
»

What the fucking hell, fuck?

25.04.2019

Володимир Путін уявляє себе велетнем. Схожим на тих, що жили з динозаврами і вимерли разом з ними. У розкопках - скелети трьох-п`ятиметрові, зі ступнею 70-90 см. Трамп саме тому не наважився на пряме зіткнення з його феноменом. Він поспішно евакуює США із ключових зон геостратегічних криз, які поволі роздмухують пожежу третьої світової війни. Путіну мало ліквідації системи стабільного світопорядку. Він не тільки напав на найбільш потужні військові демократії НАТО, США і Великобританію, але й продовжує тиснути на ще єдину неперевершену імперію сучасності. Вже на кордонах з нею. У Венесуелі. Зовсім не реагуючи на величезний комариний рій різноманітних санкцій. Завдяки марсіанській логіці політики твіттер-президента Росія Путіна залишається головним утримувачем високої доданої вартості не тільки на енергоресурси, але й на стабільний профіт економіки. »

Бінарна турбулентність

23.04.2019

Взявши в заручники сера Черчилля і, ледве вийшовши із важкого виборчого нокауту від актора сарказму Зеленського, ще у статусі президента Петро Порошенко заявив учора своїм прихожанам і затятим порохоботам, що він ніколи не здасться. Залишиться у політиці і продовжить боротьбу. В парламенті. А через рік, але не пізніше 2024-го, повернеться в апартаменти Банкової. Він не прийняв свою скрушну поразку і вирішив повстати. З попелу. Спалений протестом і гнівом майже 74% виборців, котрих вважав винними йому за спасіння України. Вони ж вирішили, що саме він ослабив державність, перетворивши країну дохідний ресурс, а владу – в інструмент корупційного доходу. Це глибокий і неподоланний ціннісний, цивілізаційний конфлікт між президентом Порошенком і більшістю українців. Назавжди. Які б окуляри не чіпляти на носа. »

Розгром

22.04.2019

Уся соціологія вперто була проти Петра Порошенка. Послідовно. Її рецептори не давали йому жодних шансів. Ні при яких умовах. Крім Путіна. Але він нападати не збирався. Ледве подолавши у першому турі адмінресурсом і сумнівними політтехнологіями Юлію Тимошенко, втікаючи від реальності, він вперто ніс свою голову на плаху. Під мантри вгодованих порохоботів, клептократичного двору і псевдоінтелігенції. Вона, як у забуті часи газети «Правда», писала гнівні заклики до виборців про «безальтернативність головнокомандувача» і проти «маріонетки – реального слуги корумпованого олігарха-втікача». Не характерно, до її освіченості, залякуючи суспільство «клоунадою, яка завжди в історії закінчувалась диктатурою, - як правило, чужоземною». Підозріло повторювала слово в слово свого президента. »

Макроендшпіль

16.04.2019

Виборча партія між Порошенком і Зеленським добігла ендшпілю. Неочікувана атака на короля олігархократії і корупції цілком може завершитись 21 квітня матом. Стратегічна мета, соціологічно вже визначених українських виборців, провести пішака – коміка сарказму у ферзя до перемоги. Король-Порошенко діє згідно правил ендшпілю: він надзвичайно активна фігура. Як герой п’єс Бомарше. Безперервно, майже однаково життєрадісний, енергійний, кмітливий, з легкістю придумує інтриги і добивається своїх цілей. Виходить із укриття і бере участь у боротьбі на рівних з іншими фігурами. Атакує не тільки їх, але й пішаків суперника, намагаючись прорватись до його табору. Петро Олексійович сміливо зайшов у його середину, на театральну шоу-менську сцену, і феєрично, як відбійним молотком, безперервно намагається знищити пішака, який уже добрався до ферзевої лінії. »

Недодебати

15.04.2019

Зеленський тільки стає політиком. Стрімкіше, аніж видається. Особливо політтехнологам і порохоботам. Неофітам бракує досвіду. Брутального – маніпуляцій цінностями, ефектами і емоціями. Тому й припустилися помилки, виштовхавши головнокомандувача на шоу-поле, на якому видовище нищить політику. Президент, за звичкою, завзято вискочив на нього і змагається не за виборців, а глядачів. Зеленський навпаки, перетворює глядачів у виборців. Президент поволі стає актором «коміком», а «Зе», з такою ж швидкістю, – «слугою народу» і політиком. Аналізи, боротьба за сцену і яскраві картинки, із відразним чорним піаром, образами, приниженням людської гідності, мовним ієзуїтством. Як прощальна гастроль. »

Бій з тінню

15.04.2019

Його веде Порошенко із «зеленим» конкурентом. Всі удари важковаговика протаранили повітря і тінь. Петро втратив образ скелі, на якій він п’ять років будував, здавалось би, неприступну, за хмарами цитадель. Володимир Кличко міг би дати йому пару практичних уроків. Дорого. »