Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Смертельний «Омікрон» Кремля. Буде війна з Росією чи ні?

06.12.2021

Агресивна мутація вірусу «Ковід-19» у хворої СНІДом південної африканки в новий штам привела до всезагальної параної та обвалу всіх фондових ринків. Мікроскопічний вірус, охрещений в честь грецької букви «Омікроном», з гострими шипами, як у морської міни, для проникнення в клітину людини, лякає світ. До тотальної істерики. На противагу, чи не щоденним, заявам Держдепу США про фатальну можливість грядучої масштабної війни Путіна проти України. Скупчення російських військ по всій довжині кордонів з українською державою, перенасичених як мінімум чотирма арміями, одна з яких 1-а танкова гвардійська, з важкою наступальною технікою, штурмовою та бомбардувальною авіацією, «Іскандерами» всіх модифікацій перейшло в нову фазу неоголошених бойових навчань. У безпосередній близькості до суверенних українських земель. В їх розвитку із полігонів в Єльні, Погоново, кримського Опуку сучасні штурмові групи з важким озброєнням будуть безпосередньо переведені в майбутню, безпосередньо контактну, фронтову зону. »

Рощеплення

14.07.2021

Таліби –  Forever. Їх стрімке торнадо вдарило по всьому Афганістану, залишивши під контролем уряду всього 15-20% території. Кандагар, де 30 студентів створили Талібан, ось-ось впаде. На черзі Кабул. У 2014 ІДІЛ в Іраку намагався захопити Багдад. Врятували його не американці, французи чи німці. Іран, Сирія, «сауди», разом з курдами, не допустили створення Халіфату в центрі імамітів, захищаючих могилу наступника пророка Мухамеда Алі ібн Абуталіба. З генетичного дерева Адама-Ноя-Авраама (Нуха-Ібрахіма). Захистити Кабул нікому. »

Женевське танго

09.06.2021

Джозеф Робінетт Байден-молодший несподівано запросив до геополітичного танго Владіміра Путіна. Краще би на бойовий гопак. І впевнено збирається вести в цьому гібридному кандомбе. Путін, аби не займати підозріле місце дами, довго комизився і не висловлював згоди. Він вже танцював з Клінтоном, Бушем-молодшим й Обамою типу, ковбоями. І впевнений, що вів саме він, бо, поглинуті музикою, наївні американські президенти весь час гіпнотично перезавантажували відносини з Росією, підписуючи для цього розлогі комюніке. Про спільне рожеве майбутнє. Від Лісабона до Владивостока. І дальше. Тому ВВП хоче спільної заяви із Байденом. Над нею вперто працюють з обох сторін. У глибоко секретному режимі. Як мінімум, це вирівняє танець і розв`яже Путіну руки змінити ритм. На більш знайомі йому мазурку чи польку. Музику євро-концерту, в якому він, час від часу, диригує. Бо вальс із очільницею МЗС Австрії Каріною Кнайсель, нині одну з директорів «Роснефти» разом із канцлером Шрьодером, привів до її вербовки. Як із Лукашенком. На президентській яхті. Коли останній європейський диктатор, ледве не на одній нозі, стрибав навколо російського царя, який повільно рухався у власному ритмі. На лявониху це також не котить. »

Не системний

30.05.2021

Звіт президента Зеленського за дворічне національне лідерство не став ані цікавим, ані резонансним. Його креативна група геть видохлась, а просунутих спічрайтерів на Банковій так і не знайшли. Тому, 50 відтінків сірого час від часу вибухали лише фонтанами емоцій і дратівливих пояснень. Були ще й мрії, чесний романтизм традиційного обивателя і плани дотрощити систему попередників. Велетенська «Мрія» разом із недобудованим, без крил, літаком для армії. Гротеск сатира. Зрозуміло, що виставити в ангарі прототип найбільш нищівної «Сатани» страшнувато і можливо недоречно. Але, розмістити за спиною у Володимира Зеленського якийсь Циклон, Зеніт або Антарес, разом із РСЗВ сімейства Тайфунів чи макет ЗРС «Кільчень» стало би реальною сенсацією. У світоглядному вибуху Володимира Олександровича. Поряд із танком Т-84У «Оплот» разом із підкаліберними БЧ на збідненому урані, як рішуча дипломатія м`якої сили стримування і ключовий акцент на стратегії захисту української державності. Сила в обмін на мир. »

Один із звіздами

14.05.2021

За 20 років Владімір Путін перетворив Росію у глобального вигнанця і загрозу цивілізації. Поряд із Іраном і Північною Кореєю. Спроба змусити Захід, і не тільки, відступити від усталених правил співіснування, привели до зворотнього результату: Росія неухильно сповзає на дно історичного занепаду. Народи на її безкрайніх землях вимирають, доступні ресурси вичерпуються, бідні стрімко зубожіють, а опорні силовики та олігархи перетворюються в небожителів. У будь-який час історія Росії може дійти до чергового роздоріжжя, коли розпад державності, яка тримається на ядерній кнопці, експансії енергоресурсів у корупційні анклави Європи, репресіях і силовому придушенні «свободомыслия», страху диверсій в країнах НАТО офіцерами ФСБ і ГРУ і «Победе Сталина над нацизмом и фашизмом», стане землетрясінням для світу. »

Восьме чи дев’яте травня — це спір між силою і розумом

11.05.2021

Як завжди, після Дня Перемоги суспільство розділилося: 8 чи 9 травня? Моя особиста позиція: ВОСЬМЕ, бо ми мусимо жити реаліями, а не придуманою Сталіним технологією переможця.

Реалії такі, що капітуляція Німеччини сталася саме 8-го, а вона була зроблена в союзницькій коаліції. Після чого Сталін, скориставшись ситуацією такого собі імператора, який намагався диктувати умови, коли його війська мали значну перевагу по лінії фронту, він почав вимагати, щоб капітуляція відбулася саме перед Радянським Союзом, в першу чергу. І для цього його мотивом було те, що фактично він свого погодження на прийняття такої капітуляції не давав. Генерал, який був присутній на цій капітуляції, був відкликаний і після цього стратився під час всіх військових розбірок, які відбулися вже після війни.
»

Давид зверху Голіафа

30.04.2021

Нічого не буває нового у безкінечній течії ріки часу. Слабкий планує побити сильного. Як єврейський пастух Давид поцілив камінцем у саме тім`ячко Голіафу, а потім спокійно відрізав непритомному, його ж мечем, голову. На відміну від президента Зеленського перед тим, захищаючи батькових кіз та овець, він розбирався з левами і ведмедями. Наш лідер хоробро тролив владу і відчайдушно збиткувався над її спадковими вадами. Правда, камінець в нього один є – мир, яким він намагається поцілити у якесь слабке місце імперії і філософську голову Владіміра Путіна, який з невідомою метою копається особисто в історичних архівах і все частіше виступає архітектором культурно-естетичної і моральної основи російської «цивілізації». »

Трансформація

26.02.2021

Перехід в нову форму президента Зеленського? Неясно. Нам ще прийдеться оцінити зміну його світоглядності, свідомості державного лідера, мотивації нових рішень, віри в те, що він робить. Як вищої цінності. Його антропогенез. Що трапилось із нерішучим, непослідовним, в розмитому образі Голобородька, у дивному двохрічному екзилі Володимиром шостим? Що або хто зламали механізми психорозумної трансформації інтелекту шоумена, якого журналіст Бутусов з пієтетом назвав «очевидним державним діячем»? Чи подолав особисту кризу переходу зі сцени ярмаркового жанру у високу політику Володимир Олександрович? »

Приниження Європи

15.02.2021

Об`єднана Європа найбільше прагне не допустити, не створити причин, уникнути фатальних випадковостей нової масштабної війни на континенті. В умовах культурного та економічного процвітання, мейнстріму прогресу, інноваційних проривів, безпекової стабільності, постійного розвитку політичного плюралізму та ідей ліберальної демократії. »

Затемнення

07.02.2021

Темна сила Москви нависла над світом. Не вперше. Новий сталінізм. Абсурдним і диким вироком Навальному вона вкотре перетнула червону лінію неповернення. Розсипалась ілюзія російської правової держави і, навіть, примітивних балансів між владою і суспільством. В одну мить у країні була встановлена жорстока і непоступлива диктатура. Неосамодержця, царя, месії та ікони. Між зриванням висунутих над загальним полем колосків і спалюванням ворогів у мідному бику. »