Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Давид зверху Голіафа

30.04.2021

Нічого не буває нового у безкінечній течії ріки часу. Слабкий планує побити сильного. Як єврейський пастух Давид поцілив камінцем у саме тім`ячко Голіафу, а потім спокійно відрізав непритомному, його ж мечем, голову. На відміну від президента Зеленського перед тим, захищаючи батькових кіз та овець, він розбирався з левами і ведмедями. Наш лідер хоробро тролив владу і відчайдушно збиткувався над її спадковими вадами. Правда, камінець в нього один є – мир, яким він намагається поцілити у якесь слабке місце імперії і філософську голову Владіміра Путіна, який з невідомою метою копається особисто в історичних архівах і все частіше виступає архітектором культурно-естетичної і моральної основи російської «цивілізації». »

Трансформація

26.02.2021

Перехід в нову форму президента Зеленського? Неясно. Нам ще прийдеться оцінити зміну його світоглядності, свідомості державного лідера, мотивації нових рішень, віри в те, що він робить. Як вищої цінності. Його антропогенез. Що трапилось із нерішучим, непослідовним, в розмитому образі Голобородька, у дивному двохрічному екзилі Володимиром шостим? Що або хто зламали механізми психорозумної трансформації інтелекту шоумена, якого журналіст Бутусов з пієтетом назвав «очевидним державним діячем»? Чи подолав особисту кризу переходу зі сцени ярмаркового жанру у високу політику Володимир Олександрович? »

Приниження Європи

15.02.2021

Об`єднана Європа найбільше прагне не допустити, не створити причин, уникнути фатальних випадковостей нової масштабної війни на континенті. В умовах культурного та економічного процвітання, мейнстріму прогресу, інноваційних проривів, безпекової стабільності, постійного розвитку політичного плюралізму та ідей ліберальної демократії. »

Затемнення

07.02.2021

Темна сила Москви нависла над світом. Не вперше. Новий сталінізм. Абсурдним і диким вироком Навальному вона вкотре перетнула червону лінію неповернення. Розсипалась ілюзія російської правової держави і, навіть, примітивних балансів між владою і суспільством. В одну мить у країні була встановлена жорстока і непоступлива диктатура. Неосамодержця, царя, месії та ікони. Між зриванням висунутих над загальним полем колосків і спалюванням ворогів у мідному бику. »

Сироти Богдана

29.01.2021

Українське чорне дзеркало історії. Дивимось – і нічого не бачимо. Короткі спалахи визвольних змагань, темні часи, Руїна. Велика Київська Русь, Галицько-Волинське королівство Русі, гетьманські УНР і ЗУНР, їх злука, УРСР. Воєнно-племенні союзи, нетривкі квазідержавні утворення. Українці нічого з цього не змогли створити організовану державу і втримати її. В муках виживання. Вмонтувати в тіло древнього етносу державотворчий ген і виховати захисний імунітет. Буферна географія (між Європою та Азією), етно-племінна роздрібненість, відсутність єдиної, спільної цілі виживання і політекономічного класу національних лідерів. Родове прокляття. »

Пожирачі часу

18.01.2021

Після історії Гаррі Поттера ми жили неврозами від пожирателів смерті (Dcath Eaters) – групи темних чарівників, послідовників Лорда Волан-де-Морта, елітних бійців першої і другої магічних війн. У кожного особливий знак – темна мітка для прямого онлайн-зв`язку з Лордом. Безпорядки. Нападали на маглів, масово вбиваючи їх або піддаючи закляттю імперіус. Разом із сім`ями. »

Байд-бай, містер Трамп

31.12.2020

Подібних викликів глобальна панівна демократія ще не знала. Атакує її зовсім не зла рецесія, фінансові пухирі на ринках нерухомості й грошей, біржах Волл-стріту та економічна експансія Китаю. Можливо пандемія. Вона боляче вдарила по імунних системах американців. Велич стала відчаєм. Сила – агресивністю, впевненість – розгубленістю. Світова імперія, наймогутніша на вістрі прогресу, опинилась на дні пандемічного вибуху. Колапс медичної системи наклався на холодну внутрішню американську війну. Нація розкололась. Глибокі тріщини пройшли через усі державні і соціальні інститути. Ледве не через кожну сім`ю. »

Корпорація невдах

11.12.2020

Проривний комедійний актор повірив у реінкарнацію. Ще при житті. В переселення душі: з «95 кварталу» на Банкову. Із тіла шоумена в оболонку президента, глави держави, лідера нації. Не з мертвого в новонароджене, як філософствували Піфагор із Сократом, Емпедоклом і Плутархом, а з живого в живе. У протилежних статусах. З різними духовними і світоглядними місіями. Ліберальний філософ-монархіст Вольтер вважав, що «народитися двічі не дивніше, ніж народитися один раз». На цьому стояли Наполеон, Генрі Форд і знаменитий ясновидець Едгар Кейсі. »

Зеленський у вікні Овертона

24.11.2020

Президенту Голобородько-Зеленському ніяк немає альтернативи. Жодних маркерів готовності українців підтримати «старих», особливо «прокремлівських» політиків. У горизонті ближнього часу сумнівів в його перемозі, як і його дуже дивної партії, бути не може. Це при тому, що у нього критично відсутня внутрішня повістка і крихка зовнішньополітична архітектура. »

Глобальний президент

13.11.2020

Епоха Трампа завершилась. Жодні судові рішення і казуїстичні оборудки його головного консельєрі Джуліані вже нічого не змінять. Америка танцює, радісно плаче, гримить пательнями, розливає по широких проспектах шампанське, цілується… Як після апокаліпсису. Трамп закопався в Білому домі. Леді Меланія і прагматичний зять Кушнер закликають його визнати Байдена президентом. На наступний день, так поступила Гілларі Клінтон, коли та ж «лівацька» преса порахувала Дональда Трампа 45 президентом США. Не дивлячись на те, що вона виграла у Трампа у 2.5 млн виборців, але програла колегії виборщиків: 306 проти 232. І цифри можуть бути близькими при прикінцевому підрахунку голосів у п`яти штатах, що ще не завершили цей процес. У чотирьох з них Байден є лідером. Він же випереджає Трампа на 4 млн виборців. »