Степан Гавриш
в интернет-пространстве:

Бій з тінню
15.04.2019
Його веде Порошенко із «зеленим» конкурентом. Всі удари важковаговика протаранили повітря і тінь. Петро втратив образ скелі, на якій він п’ять років будував, здавалось би, неприступну, за хмарами цитадель. Володимир Кличко міг би дати йому пару практичних уроків. Дорого. За повернення на ринг він вимагає, за газетою Abendzeitung, астрономічну суму – 100 млн.. Чи то євро чи то доларів. Проти 80 млн. запропонованих. Така суперзіркова практичність зобов’язує нас подумати про коштовність політтехнологічної спецоперації із наркоаналізами Петра Олексійовича волонтерській «Добровільній антидопінговій асоціації» (VADA), яка заснована 2011 році ринг-доктором Кличків Маргарет Гудман. Для непрофесійних боксерів і бійців змішаних єдиноборств. Вона немає сертифікованої всесвітнім Допінговим агентством лабораторії і видає довідки на запит спортсменів про «чистоту» їхньої крові. Рівно у квітні, лише 2014 року, Володимир Кличко вже організовував, під видом свого дня народження, який у нього 25 березня, 28 годинний саміт для Порошенка із Фірташем і Льовочкіним. Він завершився розподілом влади і держави між «партнерами». «Змова олігархів». Ані Порошенко, ані його політтехнологи, з розгалуженою армією порохоботів, жодного разу не критикували свою протекцію на посаду мера столиці професійного боксера, по сумісництву – скороспілого політика і старшого брата Володимира – Віталія Кличка.

Спроба нанести удар по електорату Зеленського і програвших кандидатів багатомільйонними тиражами білбордів і газети із гіпнотизуванням Путіна силою мовчазного образу «єдиного антипутінця», з тріском провалилася.

Войовнича готовність Порошенка «послати в нокаут» Зеленського на дебатах вже виглядає як рух до важкого фіаско. Натомість, задекларованій готовності виконати вимогу закону і 74% виборців про прямі дебати, згодившись на «стадіон так стадіон», «19 квітня о 20.00», за участю великої кількості прихильників з обох боків та усіх зацікавлених медіа, панікуюча політтехнологічна команда-штаб Гаранта, намагаються перетворити все дійство на банальну й примітивну технологію, де можливості маніпуляцій і провокацій можуть дати йому якусь ефемерну надію на впадання виборців у стан глибокого трансу-гіпнозу.

З іншого боку, не виключено, ізраїльські гуру нарощують за перевіреною калькою тиск на самого Зеленського і його команду та виборців, які коливаються: вантажівка у контрагітаційному відеоролику смертельно зносить Зеленьского, після якого на зеленому полі залишається білий порошок який вдихається (?-нами з вами) через доларову банкноту.

Довести компанію до абсурду і запомпувати чорнушний страх в електоральне тіло народу. Бій з тінню. Порошенко не бачить свого суперника, який відмовляється грати по його сценарію, давши йому можливість вести бій із самим собою. Остання соціологія це підтверджує: електоральний рейтинг Зеленського зростає, а Порошенка з такою ж швидкістю падає.

Вдивляючись в безодню можна розмовляти лише з самим собою. Давати обіцянки в порожнечу, яка створювалась 5 років ігноруванням суспільних викликів, безнадійно. Переслідувати заступника генпрокурора Кулика за винесення «корумпованої сотні Порошенка» по справі у сприянні злочинній організації Януковича-Курченка, необачно. Як і відмовлятись від покровительства найближчим соратникам-партнерам у корупційних оборудках.

Стратегічно розвернути свою виборчу компанію і змінити свій антиобраз у Петра Порошенка немає жодних шансів. Виборці, букмекери, МВФ і біржі вже зробили свій вибір на користь змін в Україні. На відміну від президента вони не бачать катаклізмів і ризиків для внутрішнього і зовнішнього розвитку країни у випадку перемоги неофіта Зеленського. Останнього очікують непрості випробування президента Голобородька на здатність такі зміни провести. Тобто, зламати олігархократію, політичну, владну систему Януковича-Порошенка. Якщо він цього не зробить, поразка Порошенка на виборах 2019 року може стати його мрією.