Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Страх і смерть
17.11.2015

Страх відчувався у голосі президента Франції у першому зверненні в ніч з п`ятниці на суботу. Смерть була повсюди у Парижі. У семи його, різних за статусом, місцях терористи безжалісно вбивали з Калашникових ні в чому не винних жертв. Від 128 до 160 чоловік вбито молодими смертниками, які навіть не ховали обличчя. В «Батаклані» вони розстрілювали впритул людей, не знімаючи палець з гашетки. Шок обійняв нас усіх.

Це вдруге після 11 вересня, коли масовий терор лишив життя майже 3000 американців. Терористи намагались вбити якомога більше людей. До цього часу це робили тільки нацисти.

Вбивали всіх. Без статусів, етнічних ознак і політичних симпатій. Це удар по всьому французькому суспільству і Європейському Союзу одночасно. Залякати весь світ, показати його беззахисність і вразливість, вселити неподоланий страх в лідерів, зробити їх нерішучими і змусити змінити курс.

15 листопада президент Олланд не поїде у Стамбул на G20 і вже ні у кого немає впевненості, що Франції вдасться надати гарантії безпеки Кліматичному Саміту в Парижі з 30 листопада. Попри півмільйонну французьку силову систему з ядерною зброєю і вишколеним спецназом, Паризька драма показала всю слабкість системи безпеки і безсилля спецслужб. Терористи діяли на великій території Парижу, підриваючи бомби перед стадіоном на якому знаходився сам президент з міністром ФРН Штанмаєром, розстрілюючи людей з автомобілів в ресторанах і в концертному залі. 8 терористів самопідірвались а 7 були вбиті силовиками. Але ніхто не знає скільки ще терористів смертників, з шахидськими поясами і автоматами Калашникова готуються до другої хвилі терору. І її відкидати зовсім не варто. Не відомо також, ці молоді фанатики-вбивці прибули із «міграційною хвилею» з Сирії і є солдатами ІДІЛ, чи це «пробуджені» бойові осередки Аль-Каїди. Поки що над цим домінує страх, жах і смерть. Після вбивства редакції Charlie Hebdo

французи не здригнулись і не зламались. Через 5 днів єдиний їх авіаносець «Шарль де Голь» мав прибути в Перську затоку для боротьби з ІДІЛ. Вкінці листопада французька авіація мала почати ракетно-бомбові операції проти агресивного халіфату. Президент Франції закликав націю об`єднатись і не піддаватись страху. Вся французька преса в один голос заявила про твердість французів воювати з тероризмом і відмовилась вести дискусію про пошуки будь-якого мирного врегулювання відносин із вбивцями. Як і у Великій Британії коли в серпні цього року терористи чотирма підривами вбили 56 безвинних людей. Вбивцями виявилися місцеві мусульмани. Не виключено, що і в Парижі атака була внутрішньою, але підготовлена зовнішніми терористичними організаціями.

Масові терористичні вбивства в Парижі на деякий час здатні дестабілізувати Європу і змусити її піти на радикальні кроки у відмові від ліберального візового режиму та нарощуванню тенденцій по внутрішній самоізоляції окремих країн. Під знаменами боротьби з тероризмом і арабською міграцією. Дуже дивно, але вся ця історія якось несподівано найбільше вигідна Путіну. Окрім терористів він найбільше зацікавлений у розколі Західної цивілізації і її послабленню. Він не може будувати іншу полярність світу, тому всіляку сприяє його контрполярності. У війні з Україною, яку називають гібридною, тобто без правил, він керується не законами війни, відображених у міжнародному праві, а прийомами терору. Світ намагається не бачити цієї підступності і продовжує шукати в ньому цивілізаційного партнера. Він, маючи всі безпосередні докази вини московського керівництва у терористичному підриві Малайзійського Боїнгу рейсу МН-17, поки що відмовився притягнути до відповідальності винних організаторів Росії в міжнародному трибуналі. Перед тим, саме за участю Франції Саркозі, він вибачив її війну з Грузією.

Президент Олланд разом із канцлером Меркель, спільно з Путіним є співавторами Мінських угод якими терористів посадили за стіл переговорів і зробили їх легітимним суб`єктом міжнародного права узаконивши їх шантаж на створення антиукраїнської квазідержавності, надавши їм широку амністію руками розгубленої і слабкої української влади. Чи піде «мінським шляхом» і французька влада? В Сирії Путін всіляко доводить, захищаючи тероризм Башара Асада, свою відданість боротьбі з ІДІЛ, яка заборонена в Росії як ідеологія. Це дає йому сьогодні право стояти в перших рядах борців з тероризмом. Але це лише природа будь-яких диктаторів, які ніколи не об`єднуються один з одним і не підтримують диктатури інших. Тому в Стамбулі на G20 з президентом Росії ніхто не збирався зустрічатись крім господаря – Ердогана.

Немає поганого тероризму і тероризму прийнятного. Тероризм це вселенське абсолютне зло. Єдиний спосіб його подолати – знищити. І Франція в цьому буде діяти послідовно та жорстко. Як і весь інший цивілізований світ.

Не може бути різних правил для боротьби з тероризмом. Одні для США, Британії і Франції, інші – для України. Політика подвійних стандартів тут, як і подвійні дипломатія з бухгалтерією, є небезпекою для всього світу. І немає жодного значення де підривають і вбивають терористи. В Парижі і Лондоні чи Донецьку і Луганську. Тероризм оголосив війну людській цивілізації. З ним домовитись неможливо. Отже, нам потрібно об`єднатись. Всім. І розуміти, що наша благодушність, поблажливість, ліберальність щодо вибірковості терористичних атак на людство і годує силу тероризму, його впевненість в ній, мобілізує його прихильників, залякуючи їх жертв, та заохочує їх до нових боєнь.

Керівництво Європи і США варто визнати Мінський процес таким, що сприяє перемозі терористів над молодою українською державою. Можливо й час рятувати Росію: якомога швидше треба вдатись до скликання повносуб`єктної міжнародної конференції під егідою РБ ООН для прийняття жорсткого рішення в боротьбі з тероризмом, включаючи і територію України, та відновлення її територіальної цілісності внаслідок терористичної атак.

Це єдиний шлях до стабільності. В ній якраз немає протилежних полюсів, оскільки її захист вимагає постійних компромісів.

Нам би всім хотілося аби український президент звернувся з такими ж словами до української нації в зв`язку з черговими вбивствами українців на Сході як і французький.