Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Давид і Голіаф
08.04.2019
Порошенко переписує харизматичну біблейську історію: цього разу Голіаф прийшов до Давида. Битись. На його полі.

Таке враження, що Петро Олексійович розігнав своїх політтехнологів і робить ставку на екстремалів з Ізраїлю або вирішив битися сам на сам із «клоуном, маріонеткою і невігласом» Давидом-Зе. Прийнявши його виклик про дебати на стадіоні з усією можливою пресою після здачі аналізів на наркотично-алкогольну залежність, він ще більше збільшив дистанцію між собою і лідером дербі, жорстко закріпивши за собою друге аутсайдерське місце. Висміюючи Зеленського за використання шоуменства у змаганнях за владу, він сам перетворився у шоумена. Любителя, який змушений брати уроки і наздоганяти успішного профі.

Межа між шоу і політикою одним рухом Порошенка була стерта. Виборці миттєво перетворились у глядачів нового сезону де Голобородько в реальній політиці бореться з корумпованим режимом.

Політтехнологи напевно переконували президента Петра прийти на законні дебати, підготовленні Аласанією із своїми модераторами, та поговорити із манекеном Зеленського, який вже відмовився від такого формату. І хоча за півтора дня до голосування виборцями вони мало би що змінили, але президент міг реалізувати будь-який креатив і навіть закидати фанерного Зеленського яйцями, помідорами і написати зеленим фломастером усе, що він думає про нього.

Будемо реалістами. Які би не були політтехнологічно закріплені аналізи президента, в них ніхто не повірить. Крім, звичайно випадку, якщо вони не відобразять реальні проблеми зі здоров`ям гаранта і не зовсім вдалі картинки з соціальних мереж, де він виглядає не кращим чином. Головний доктор, попри застереження в.о. міністра Супрун, вже повідомив, що «швидкими тестами» в крові Порошенка «жодної психоактивної речовини знайдено не було». Президент всюди здоровий.

Зеленський молодий, постійно демонструє навантаження в спортзалі, годинами скаче по сцені і не припиняє критикувати владу. Він вміло дистанціював себе від державної лабораторії, яку напередодні взяли під контроль СБУ, УДО та Нацгвардійці і здав кров, де здають усі прості виборці – у EUROLAB. Звичайно, не головному лікарю, а статисту. Як і інші.

Давид пустив здорову кров Голіафу. Той від цього ще більше «завівся» і готовий наносити удари по своєму мілкому конкуренту. На його сцені і в його шоу, наповненому суцільним креативом, інноваціями і необмеженими можливостями маневру. Виходячи з усього – останнього у президента вже немає. Якщо він не вдасться до політтехнологічних шоків, суспільних аварій, планових інцидентів. Під пильним оком Вашингтону-Брюсселю і Москви.

Виграти ток-шоу на стадіоні у професійного актора з п`ятирічним багажем криз провалів і занадто важким, навіть для Голіафа, антирейтингом – практично неможливо. Хіба що його вкрадуть інопланетяни.

Давид – ще не підняв камінь. Голіаф – готовий битися. Тільки не знає з ким – з Давидом чи виборцями.