Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Один із звіздами
14.05.2021
За 20 років Владімір Путін перетворив Росію у глобального вигнанця і загрозу цивілізації. Поряд із Іраном і Північною Кореєю. Спроба змусити Захід, і не тільки, відступити від усталених правил співіснування, привели до зворотнього результату: Росія неухильно сповзає на дно історичного занепаду. Народи на її безкрайніх землях вимирають, доступні ресурси вичерпуються, бідні стрімко зубожіють, а опорні силовики та олігархи перетворюються в небожителів. У будь-який час історія Росії може дійти до чергового роздоріжжя, коли розпад державності, яка тримається на ядерній кнопці, експансії енергоресурсів у корупційні анклави Європи, репресіях і силовому придушенні «свободомыслия», страху диверсій в країнах НАТО офіцерами ФСБ і ГРУ і «Победе Сталина над нацизмом и фашизмом», стане землетрясінням для світу. У Владіміра Путіна вже немає за межами його імперії друзів. Як і партнерів. У Йосипа Сталіна – вони були. Попри голодомор і вбивства десятків мільйонів співвітчизників в катівнях НКВС і Гулагах. Путін один. На трибуні у мавзолея. Сурове, із злісними мімічними напруженнями м’язів обличчя, голосом переповненим якоїсь ненависті, нелюбові, з натискуванням на окремі кулі-слова, які мають вбивати, знищувати ворогів, хоча би лякати. Це вже не оточена фортеця, а її внутрішня цитадель, яка на всі боки дивиться танками, балістичними ракетами, важкими бомбардувальниками і колонами, готових вмерти за вождя, центуріонів.

Карго-культ перемоги. Спроба реінкарнації минулого силою зброї Росії, могунтістю ядерної імперії, яка «в одиночку» перемогла німецький фашизм. Все це для залякування, нагнітання істерії у 21 столітті. Натомість цивілізаційним змаганням за якість життя і свободи, - фобії, диверсії, «новічок», дезінформації, кібервійни і безкінечне промивання мізків пропагандою примітивних інстинктів. «В самое трудное время войны в решающих сражениях, определивших исход войны с фашизмом, наш народ был один, в многотрудном, героическом и жертвенном пути к победе», тобто фашизм у 1945-му році переміг виключно російський народ. Без українців, білорусів, таджиків, грузинів, узбеків и вірменів та інших народів СРСР, які постраждали і виховали незлічену кількість героїв. Україна втратила (за Віктором Ющенко) близько 14 млн. своїх громадян, що складає від 40 до 44% загальних втрат СРСР. Це підтверджує і той факт, що з 41,7 млн українців в довоєнний час в 1945 році залишилось 27,4 млн. При цьому загальні втрати СРСР склали близько 42 млн, про що офіційно заявила влада РФ у 2017 р. Встановити точні цифри втрат у цій війні вже неможливо. І не тільки тому, що Сталін не провів післявоєнного перепису населення, назвавши цифру втрат у 1946 році у 7 млн. Він був наляканий кількістю втраченого населення і назвав цифру, яка дорівнює лише кількості похованих у братських могилах і неідентифікованих. Невідома кількість їх знаходиться в масових захороненнях, які забудовані індустріально-житловими масивами. Це не могло не пригнічувати навіть такого професійного вбивцю, як радянський генсек на тлі втрат фашистської Німеччини (6 млн військових і 1,5 млн цивільних) і загиблих із 54 країн залучених у війну (24,5 млн військових і 46,7 млн цивільних). Натомість вдячності, відзначенню інших народів у боротьбі з фашизмом, підтримки єдності, мужності та солідарності в досягненні перемоги, Владімір Путін знову підняв скривавлену сокиру в напрямку ще вчорашніх братів: «сегодня мы видим сборище недобитых карателей, их последователей, попытки переписать историю, оправдать предателей и преступников, на руках которых кров сотен тысяч мирных людей». Це він про українців, як пояснив златоуст Пєсков.

«Можем повторить…». Президент Росії не згадав директиву Сталіна 17 листопада 1941 року «разрушать и сжигать до тла все населенные пункты в тылу немецких войск». Перед лютою зимою в Україні, Білорусі і Росії. Не став він говорити, як і в диверсіях проти сучасних європейських народів, що 24 вересня 1941 року ОМСБОН НКВС за особистою вказівкою Сталіна підірвали всі об’єкти життєзабезпечення Києва – електростанції, водогони, мости, адмінбудівлі, Успенський Собор Києво-Печерської Лаври, Оперний театр, великі житлові будинки, зруйнувавши вщент увесь історичний центр Києва. 18 серпня 1941 року червоноармійці класу Баширова і Петрова – Епов і Петровський підірвали Дніпрогес, який затопив південні райони Запоріжжя і призвів до смерті майже 100 тис. людей. 20 тонн вибухівки перед тим доставили двома літаками з Москви. Німці взяли Запоріжжя тільки через два місяці. Жодного слова про союзників СРСР у битві з фашизмом. Можливо тому, жодного іноземного гостя, якщо не бачити Рахмона – президента Таджикистану, жодної привітальної телеграми напомажених і величавих послів антифашистської коаліції. Путін забув, що всю воєнну індустрію, починаючи з 1929 року збудували американці з невеличкою часткою німців. Як і дали свої воєнні технології. Наприклад у 30-му році, Сталін купив у американського конструктора Крісті танк БТ (бистрохідний танк), який вироблявся в Харкові. Причому на заводі, який також запроектований і побудований американцем Альбертом Каном. Самий масовий танк. В 40-му році їх наклепали 5300 штук. Відібравши все зерно у селян України, використовуючи примусову колективізацію і голодомор Сталін продавав його в США і купував там воєнні заводи. Як стверджує російська журналістка Латиніна, той же Альберт Кан спроектував для Сталіна, не падайте, 571 промислове підприємство: тракторні заводи в Харкові, Челябінську і Томську; літакобудівні в Краматорську і Томську; автозаводи – Челябінську, Москві, Сталінграді, Нижньому Новгороді, Самарі; ковальські – Дніпропетровську, Харкові, Коломні, Нижньому Тагілі, тощо. Сталін заплатив йому 2 млрд доларів. Сьогодні – це 220 млрд доларів. Жах від промови Путіна на черговому параді «Пабеды» доповнюються не тільки комуністичною страшилкою возити МБРи по Червоній площі, але й колонами дітей у червоноармійських пілотках та ряжених козаків.

Владімір Путін з могили Леніна уникає історичної відповіді на питання про істинні причини перемоги СРСР над нацизмом окрім героїзму радянського народу який мобілізував для молоха війни 34,5 млн солдат. Він не хоче сьогодні не тільки визнати роль, але й назвати союзників Йосипа Сталіна, в якого все частіше він бере уроки диктатури. Саме завдяки їм СРСР зміг вистояти і переломити хід війни. Вони, в основному, США, Британія і Канада надали ленд-лізом 19 млрд доларів з яких 11,3 – США. В цінах середини 40-х. сьогодні це близько до 2 трильйонів. Наприклад, з 11 червня 1942 року СРСР отримав 14 795 літаків, 7056 танків, біля 500 тис. автомобілів і мотоциклів, 132 тис. автоматів і кулеметів, 400 тис. тонн вибухівки, майже 2000 локомотивів. Майже 300 протичовнових кораблів і торпедних катерів. Список ленд-лізу безкінечний. Тільки у 1973 році СРСР заплатив аж 48 млн доларів за майно яке не повернув США. Єльцин погодився доплатити ще 74 млн доларів, але й до цього часу борг (із відсотками 101 млн доларів) Путін не збирається платити. Не зважаючи на рішення Трумена оголосити скидку на залишковий борг по ленд-лізу на 90%.

Ну що ж, основна індустрія СРСР, еволюційний розпад якого Путін вважає трагедією, створена, як виявляється США. Також німцями, в яких Сталін забрав найбільш важливі і передові заводи з технологіями та інженерами і вченими. Спочатку в космос стартували легендарні ФАУ-2.

Росія на глибокому дні, яке продовжує падати вниз. Новий президент США хоче одночасно перезапустити кашляючий двигун Америки і глобальну машину, яка працює на ньому. Росія з Путіним стоїть на дорозі прогресу США та людства важким каменем, який треба прибрати із стратегічного напрямку. Але це надзвичайно складна операція. Відчуття любої загрози, реальної та уявної, камінь щетиниться МБРами, Іскандерами, Кинджалами, Посейдонами і танками в напрямку Сувальського коридору. Саміт між президентами Байденом і Путіним 15-16 червня, підготовка до якого ведеться щоденно попри відкликаних послів і американські нещодавні санкції, має визначити досить тонку вірогідну можливість повернення Росії в глобальний дискурс. Тобто, в систему міжнародного права гарантій суверенітетів, кордонів, ринкових свобод і стандартів демократії. Прориву точно не буде як і червоної кнопки перезавантаження Клінтон-Лаврова. Російські хакери атакували самий крупний в США Колоніальний трубопровід, який постачає майже половину всього споживання нафтопродуктів на східному узбережжю США. Саме у цей час Путін денонсує договір по відкритому небу і посилює роботи по завершенню Північного Потоку-2. Навіть Сталін не наважувався так грати із Франкліном Рузвельтом на Тегеранській і Ялтинській конференціях.

Для оптимізму причин практично немає. Відновити світопорядок можна тільки при одній умові – Росія має не тільки відмовитись від територіальних претензій до України і відновити її територіальну цілісність. Путін має піти на серйозні внутрішні, російські, реформи. Перш за все, в царині прав і свобод громадян і їх організацій, звільнивши з нелюдського ув’язнення єдиного лідера опозиції Навального, отруєного «новічком». Іншими словами, Росія Путіна має відступити. Справедливо. Але виглядає так, що Путін робить усе для того, аби відступила Америка і Захід в цілому. В обмін, що третя світова війна за його правління не розпочнеться.
Notice: Use of undefined constant topic1 - assumed 'topic1' in /var/www/pepsi25ukr35289/data/www/gavrysh.org.ua/topic_article_ua.php on line 4