Степан Гавриш
в интернет-пространстве:

Гавриш: Схоже на те, що Україна готова до переговорів щодо нейтрального статусу
14.01.2019
Цього разу ялинка не була основним символом Нового року в Україні. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український політик, доктор юридичних наук, професор Степан Гавриш.

За словами нашого співрозмовника, новорічні свята в Україні були цілком призначені саме політтехнологіям, адже країною зараз керують політтехнологи.

«Власне переможцями є двоє. Це Петро Порошенко з Томосом, якому вдалося вдало спроектувати прийняття Томосу саме на ці новорічно-різдвяні свята. Підписання його у Стамбулі відбулося достатньо урочисто, що викликало реакцію світу. Причому реакція світу була значно більше, ніж всередині України. І новий кандидат в президенти Зеленський, якій використав ресурси каналу 1+1 для того, щоб серйозно накотити з критикою президента, фактично свого опонента у межах виборчої кампанії, і оголосити про свій похід за президентською владою», - зазначає експерт.

В зв`язку з цим, додає аналітик, свята пройшли в дуже запеклій і відчайдушній боротьбі між основними гравцями.

«У цю боротьбу мали втрутитися Тимошенко з Гриценком, але попри всі обставини їхні політтехнологічні меседжі також доповнили картину новорічної ялинки, яка цього разу в Україні не була основним символом Нового року. Цим символом стали саме фізичні особи - політики, які прикрасили себе, як іграшками, купою всіляких блискучих політтехнологій», - констатує Гавриш.

Що стосується Різдва, продовжує наш співрозмовник, то тут, без сумніву, перемогу отримав чинний президент, якій намагався активізувати власний електорат, оскільки саме православний електорат, що прагнув отримання помісної незалежної Української автокефальної церкви, має стати основою його опори на виборах.

«Я думаю, що ці свята були найбільш політизовані, і ця політизація тільки набирає обертів. Новий рік запустив всі можливі політтехнологічні інструменти, пов`язані дійсно з вірою і мовою мало, а з армією надзвичайно сильно. Зверніть увагу на останні заяви міністра іноземних справ Клімкина саме в різдвяний час про те, що Україна загальмувала свій час до ЄС і НАТО. Це є свідченням того, що поряд зі згадкою у літургіях Єпіфанієм патріарха РПЦ Кирила, є сигналом для Росії, що Україна готова до переговорів щодо свого певного нейтрального статусу. Тому що в іншому випадку заява Клімкина є серйозним викликом для президента, якій власне проштовхнув у парламенті в першому читанні зміни до Конституції, де конституційними нормами є вступ до ЄС і НАТО.