Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Перепустки в зону АТО: за бажаючими потрапити на Донбас стежитимуть онлайн
12.07.2015

СБУ запустила сайт електронних перепусток в зону АТО. Екс-заступник секретаря РНБО Степан Гавриш в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів про те, як працюватиме нова система.

Подати заявку на отримання перепустки в зону АТО тепер можна в електронному форматі. СБУ запустила сайт електронних перепусток в зону АТО.

За допомогою порталу можна подати онлайн-заявку на отримання електронного пропуску для перетину лінії розмежування на Донбасі. Для цього необхідно зареєструватися на сайті, потім вибрати координаційний пункт, через який планується проїзд, і вказати свої паспортні дані.

Детальніше про нову систему електронних перепусток в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів екс-заступник секретаря РНБО Степан Гавриш.

Як ви оцінюєте перезапуск системи електронних перепусток в зоні АТО?

– Це один із шляхів, які потрібно реалізовувати для полегшення життя людей. Оскільки всі ми живемо в електронному світі, це один з найлегших способів скоординувати видачу перепусток, але більшою мірою це лише реакція на ситуацію, яка склалася на сході, оскільки електронні перепустки передбачені для законослухняних громадян і для різноманітного роду розвідників, які з обох сторін будуть пересуватися під прикриттям.

Чи допоможе це перекрити потік контрабанди, який рухається в обидві сторони?

– Іде потік контрабанди і навіть людей через кордони, які не існують і ніким не обслуговуються, тому що часто між блокпостами відстань до двох кілометрів, а то й більше, дозволяє сьогодні сказати, що це суцільна чорна діра, яку неможливо контролювати. Це є великою загрозою для країни в цілому.

Як будуть використовувати цю систему спецслужби?

– Це нормальний крок для спецслужб, що використовують електронні адреси та інші можливості віртуального світу. Тепер тих, хто намагається отримати пропуску в зону АТО з двох сторін, будуть відслідковувати через їх електронні адреси, акаунти і активність в Інтернеті. Також проблема ще в тому, що ми досі фактично не маємо централізованої політики стосовно тієї частини Донбасу, яку займають так звані республіки.

Notice: Use of undefined constant topic1 - assumed 'topic1' in /var/www/pepsi25ukr35289/data/www/gavrysh.org.ua/topic_interview_ua.php on line 4