Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Що задумав Аваков і в чому справжня небезпека «путінських компліментів» на адресу Зеленського
30.10.2019
Якщо Володимир Зеленський нарощуватиме конфлікт із добровольчими батальйонами, то слід очікувати на поглиблення внутрішньої національної кризи. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український політик, доктор юридичних наук, професор Степан Гавриш.

«Під час відвідування бази полку “Азов” Аваков фактично оголосив стратегію, протилежну тій, що була оголошена президентом. Йдеться про розведення сил не тільки біля Золотого, Петрівського, Новобогданівки, але й по всій лінії протистояння в “сірій” зоні до рубежів 2016 року, де немає фортифікаційних споруд, немає захисту від артилерії сепаратистів. Аваков свого часу створив унікальну вертикаль і підпорядкував собі не просто силову структуру, але й систему управління правопорядком в країні. Зараз він зайняв дуже жорстку позицію, користуючись підтримкою різноманітних фоловерів, і тут Аваков може зіграти ключову роль. Адже варто пам’ятати, як він, незважаючи на надзвичайно сильне силове і економічне оточення Порошенка, підтримав блокади Донбасу, і взяв на себе функції гаранта електоральної демократії під час президентських виборів 2019 року», - нагадує експерт.

Зараз, продовжує співрозмовник видання, можна сказати, що Арсен Аваков взяв на себе функції гарантії суверенності української державності.

«Аваков, як і інші, не довіряє політиці, пов`язаній з “формулою Штайнмаєра”. Але є ще одна проблема, яку, на жаль, не аналізують українські експерти. Проблема у тому, що Аваков жорстко виступав проти Мінських угод і підтримував добровольчий рух, не тільки виділяючи кошти на утримання батальйону “Азов”, але й інших добровольчих батальйонів. Попри все він укріпив Нацгвардію, яка є досить потужним важелем впливу на безпекову ситуацію в Україні. Зеленський намагався перепідпорядкувати її собі персонально як Головнокомандувач, але потерпів тимчасову поразку. І це був їхній перший конфлікт», - зазначає аналітик.

За словами Степана Гавриша, зараз Арсен Аваков твердо стоїть на позиції гарантування добровольчого руху і виступає проти успадкованої Зеленським від Порошенка стратегії Мінських угод.

«В момент цієї «пацанячої розмови» в Золотому був такий момент, коли Зеленський в емоціях звертається до співбесідника з тим, що Нормандський формат буде можливий тільки за умови розведення в Золотому. Незрозуміло, чому Зеленський не перезавантажив всю цю історію, не позбавився спадщини Порошенка і взявся реалізувати Мінські угоди, не розуміючи політики переговорного процесу… Якщо Зеленський зараз буде нарощувати конфлікт з добровольчими батальйонами, з силовими структурами, то зрозуміло, що буде нарощуватися внутрішня національна криза. До того ж Зеленського підтримує Путін, який робить позитивні заяви і компліменти нашому президентові, критикуючи націоналістів. І якщо все піде у такому напрямку, то зрозуміло, що довіра до президента буде підірвана», - резюмував наш співрозмовник.
Notice: Use of undefined constant topic1 - assumed 'topic1' in /var/www/pepsi25ukr35289/data/www/gavrysh.org.ua/topic_interview_ua.php on line 4