Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Янукович готував Крим як форпост проникнення в Україну
13.03.2014

Жодна нація, національна меншина або етнічна група в Україні не зазнає дискримінації в Україні. А сепаратизм був штучно створений для інтервенції України Росією, яка давно готувалася до цього.

Про це у прямому ефірі соціального ток-Нешоу «Київський форум» на телеканалі ZIK заявив Степан Гавриш, екс-перший заступник секретаря РНБО (2008-2011 рр.).

«Ці сценарії давно обговорювалися в оточенні Путіна, і були виставлені цілі доктрини з розділення України, в тому числі і таким способом. Це точно робота за планом, який вже був запропонований раніше», - зазначив політик.

Пан Гавриш переконаний, що головна причина сепаратиських настроїв в Криму – не відсутність місцевого самоврядування, а штучний розкол з боку Росії, яка зацікавлена в стратегічних об’єктах, що розташовані в Україні.

«Севастополь - це тил російського чорноморського флоту і головний роботодавець з друкованим верстатом пропагандистської машини з грошима, ФСБ, прокуратурою, судом і контррозвідкою. Це найголовніша причина настроїв в Севастополі. Ніяких етнічних, економічних, соціальних причин для сепаратизму немає», - заявив він у прямому ефірі.

За словами чиновника, самоврядування відіграє важливу роль в демократичній країні. А в країні тоталітарної диктатури - ніякої жодним чином.

«Політика Януковича була спрямована на те, щоб розширити вплив російської держави, політичної еліти Росії на Крим. Крим готувався як форпост проникнення в Україну постійно. Трапився Майдан, і російські війська увійшли з портів Чорноморського флоту, плюс регулярна частина проникла через Керченську протоку», - наголосив Степан Гавриш.

Політик також закликав допомогти українському урядові не зробити помилок у ситуації, що склалася. «Я вважаю, що ми повинні в якійсь мірі бути обережні щодо уряду. Він слабкий, прийшов з Майдану, ще абсолютно не підготовлений, не професійний, не вмілий. Наше завдання - допомогти зрозуміти їм ситуацію, і ми готові підставити плече, але нас ніхто не бачить. Бо йде процес політичної люстрації між собою. Без уряду, без його політики ми нічого не зробимо», - додав він.

Повну версію передачі ви можете переглянути тут.