Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Виграш Путіна — це програш Європи
14.03.2014

Через російську агресію на території України руйнується вибудуваний після фінансової кризи 2008 року світ, який вже встиг досягти певної економічної, макрофінансової та цивілізаційної стабільності і почав будувати нову систему управління. Таку думку висловив колишній перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш в ефірі телеканалу БТБ.

«Тільки вдалося щось налагодити, як раптом втрутився Путін. Цього ніхто не зможе пробачити», — сказав Гавриш.

«Якщо ця авантюра (анексія Криму) Володимиру Путіну вдасться, він, звичайно, здобуде колосальну вагу та вплив у світі. Адже Путін воює із усім світом, і треба зрозуміти хто сильніший: Путін чи світ. Мені можуть сказати, що Путін завжди вигравав. Можна згадати Бухарест і НАТО, коли він зміг натиснути в тому числі на Ангелу Меркель, і замість Плану дій по членству в НАТО ми отримали лише папірець про розширене партнерство. Ще можна говорити про Абхазію, Південну Осетію. Тоді, коли прилетів французький президент Ніколя Саркозі, Путіну вдалося вирулити з цієї ситуації. Але сьогодні він не викрутиться, тому що повстала Східна Європа: Польща, Чехія, Болгарія, Румунія. Вони вимагають від Старого Світу реальних дій», — зазначив експерт.

«Канцлер Німеччини Ангела Меркель вагалася тривалий час. Але після її спільного брифінгу з польським прем’єром Дональдом Туском вже зрозуміло, що Німеччина не буде панькатися і шукати засобів для примирення, якщо Путін не зупиниться», — вважає Гавриш.

На думку Гавриша, 17 березня (наступний день після оголошеного референдуму в Криму) стане початком відліку нового часу.

«Тобто ми побачимо, чи можна питання ставити так: Путін або Європа? Я вважаю можна. Тому що, коли Путін перемагає і приєднує Крим до Росії, то програє Європа. Адже там є кілька десятків старих болючих ран, які можуть почати гноїтися: Іспанія, Бельгія, Велика Британія тощо. В Німеччині все спокійно, але там є близько 5 млн турків. Може початися бродіння, яке потім буде неможливо зупинити, і тоді Європа опиниться на межі розпаду», — наголосив експерт.

Також Гавриш підкреслив, що агресія Росії є геополітичним викликом з позиції історичного засідання в Хельсінкі про непорушність кордонів після Другої світової війни, порушенням уставу ООН, а також розхитуванням ядерного балансу в світі, тому що «країни, які знаходяться на ядерному порозі, можуть почати створювати атомну бомбу або бактеріологічну зброю».

Повну версію передачі ви можете переглянути тут.