Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Бойовики готують новий котел - Гавриш
12.11.2015

"Бойовики тримають у постійній напрузі українські Збройні сили і намагаються всіляко принизити їх боєздатність. Вони користуються тим, що українська влада заборонила армії наносити контрудари у відповідь. Це дозволяє супротивнику просуватися на українську територію і займати стратегічні точки. Готувати, за інформацією волонтерів зі Сходу, новий котел на Луганському напрямку", - зауважив він.

На його думку, в української влади відсутня стратегія виходу з війни із Росією та відновлення територіальної цілісності в Україні.

"Порядок денний для України формує не Київ і Захід, а Москва та бойовики. Зокрема, Мінські домовленості не мають жодної легітимності з огляду на неможливість їх ратифікації у парламенті і визнання міжнародного договору. Таким чином, це не дає Україні жодних гарантій від бойовиків і Москви. Через провал української дипломатії ми опинилися в стані громадянської війни, яка ведеться між однією частиною українців та іншою. Невдоволена частина - бойовики, терористи, сепаратисти — діятимуть так постійно", - каже Гавриш.

Він вважає, що так вони чинять тиск на Київ. "Спонукають його до прийняття жорстких рішень - змін до Конституції, законів про вибори, які мають бути узгоджені з бойовиками", - каже колишній заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони.

Гавриш вважає, що Росія не використовуватиме свої регулярні Збройні сили у наступі на Україну. "Бойовики самі пробують це робити під керівництвом російських воєнних польових штабів. Вони мають потужну армію. І їхні "Гради", "Буратіно", і "Смерчі" не стоятимуть на складах, а будуть використовуватися. Вони воюватимуть доти, поки Україна не капітулює і не віддасть те, що вони просять", - каже екс-заступник секретаря РНБО.

Нагадаємо, що вперше за два місяці російсько-терористичні війська минулої доби активізувалися на Луганському, Донецькому, Маріупольському напрямках, а також неподалік Донецького аеропорту.