Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Степан Гавриш сказав, що буде за Луценка-генпрокурора
25.04.2016

Прихід Юрія Луценка в крісло генпрокурора зумовить хаос у відомстві. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав Степан Гавриш, колишній заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони.

"Потенціал Луценка, як генпрокурора, нульовий. Питання не в тому, що він розумна і адекватна людина, прекрасний політичний спікер. Питання у тому, що робота генерального прокурора - це не тиск на політичних опонентів та погрози заїхати на БТРі у офіс до Ахметова. ГПУ - це великий правоохоронний штаб. Який аналізує стан злочинності та забезпечує правопорядок. Потрібно мати не тільки амбіції, але і знання, розробляти плани протидії організованим злочинним угрупуванням. І прихід Луценка лише посилить хаос. Посилить прокуратуру у боротьбі з політичною опозицією до президента. А зараз ще й Кабміну", - сказав Гавриш.

За словами екс-посадовця, в органах прокуратури можуть відбутися масові звільнення.

"Сьогодні перед генпрокурорм стоїть завдання, сформульоване міжнародними донорами — протидія корупції, вихід з-під політичного контролю Адміністрації президента. Генпрокуратура має бути державним адвокатом, який підтримує звинувачення, забезпечує змагальність у кримінальному судочинстві. Інше завдання - перегляд Кримінально-процесуального кодексу написаного адміністрацією Януковича. Такі речі вимагають серйозних професійних знань, яких не має у Луценка", - додав експерт.

На думку Гавриша, "оптимальними" претендентами на крісло керівника ГПУ є Віталій Касько чи Давід Сакварелідзе.

"На жаль президент мало цікавиться думкою суспільства і вважає, що здатний зламати його позицію. І діє, виходячи з власних інтересів. Тому і приводить до вищих державних посад людей з найближчого оточення. Порошенко таким чином руйнує систему стримувань і противаг, яка передбачена Конституцією", - резюмує Гавриш.

Нагадаємо, 20 квітня профільний комітет Верховної Ради схвалив законопроект, який дозволяє очолити ГПУ людині без юридичної освіти зі стажем роботи в правоохоронних органах не менше 3 років. Раніше Юрій Луценко заявляв, що не проти очолити ГПУ.