Степан Гавриш
в інтернет-просторі:

Порошенко не хоче реформувати прокуратуру - Гавриш
12.05.2016
Президент не хоче реформувати прокуратуру. Бо йому це не вигідно.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав Степан Гавриш, колишній заступник секретаря РНБО.

За словами екс-посадовця, реформу мають проводити "принципово нові люди".

"Зараз реформи немає. Це злам старої радянської прокуратури, системи яка формувалася сотні років. Була під контролем диктатури. І залишилась в такому стані. Потрібні професіонали, які самі прийматимуть рішення. Коли збрехати буде неможливо і прокурор приходитиме прямо додому до корупціонера. Як, наприклад, на Заході чи в Ізраїлі. Коли поліція приїжджає додому до президента. Починає обшук на підставі санкцій суду. І така система провокує принципово новий політичний клас", - пояснив Гавриш.

"Функції генпрокурора переходять до колегіальних органів. У цьому і причина боротьби проти їх створення вже не перший тиждень. Зокрема, Адміністрацією президента. Влада намагалася призначити Луценка для того, щоб не допустити розгортання самоврядування, яке пообіцяли Європі. І над яким працювала велика кількість громадських і політичних діячів. У президента на короткому шнурку знаходиться фабрика тролів, які борються з введенням самоврядових інститутів", - сказав він.

Президент гальмує реформи, бо хоче бути одночасно олігархом і державником, вважає експерт.

"У нього немає внутрішнього виклику для цих реформ. Порошенко не державник. Президент має найскладнішу проблему — власний бізнес. Він щодня переглядає листочок, розділений на дві частини. З одного боку - проблеми держави, з другого - його бізнесу. В таких умовах йому потрібно приймати рішення: від чогось відмовлятися. Не можна бути одночасно олігархом і державником. Він два роки шукає це рішення і не знаходить поки-що", - сказав екс-посадовець.